U Antunovcu otvoren RES park

U petak, 7. lipnja, u Antunovcu je u Mirnoj ulici otvoren novoizgrađeni Rekreacijsko-edukativni senzorički (RES) park, nastao zahvaljujući naporima humanitarne udruge „Od mene za tebe“. Nakon što su pet godina prikupljali donacije, članovi udruge uspjeli su izgraditi jedinstveni dječji park, namijenjen najprije djeci s posebnim potrebama, ali i svoj ostaloj djeci i korisnicima koji dolaze u njihovoj pratnji. Osim što provode vrijeme na zraku, boravkom u ovom perivoju djeca kroz igru uče i vježbaju motoriku, spretnost, ali i druge vještine, kao što je jačanje osjeta mirisa, opipa i vida te snalaženja u prostoru uz svladavanja panike (labirint).

„RES park se sastoji od sedam međusobno povezanih cjelina koje su prilagođene osobama s invaliditetom, a u njemu ćemo organizirati i razna događanja tijekom godine. Miran i neagresivan prostor prostire se na 5.000 kvadrata, a omogućit će djeci igru i druženje na svježem zraku, proslavu rođendana i drugih svečanosti. Senzorički dio parka koji je napravljen prema uputama stručnjaka osobito će koristiti djeci s posebnim potrebama koji u takvom okruženju mnogo bolje funkcioniraju.“ – istaknuo je predsjednik Udruge Zoran Lacković te zahvaljuje svima onima koji su na bilo koji način pomogli i podržali projekt.