Predstavljena Inventarizacija okolišnih i prirodnih resursa Općine Antunovac

Predstavljena Inventarizacija okolišnih i prirodnih resursa Općine Antunovac

U PIA Antunovac danas je prezentirana Inventarizacija okolišnih i prirodnih resursa Općine Antunovac.

Općina Antunovac provela je inventarizaciju okolišnih i prirodnih resursa našega područja kako bi se stvorila znanstvena podloga za daljnje planiranje na lokalnoj razini. Vrednovanje i zoniranje zemljišnih resursa za poljoprivredu s bonitiranjem tla i inventarizacijom kultura prikladnih za uzgoj pružit će nam podlogu za daljnja ulaganja i učinkovitiji poljoprivredni razvoj, a istovremeno su vrednovane i mogućnosti turističkog razvoja općine s posebnim težištem na ponudu OPG-ova.

Nakon što je općinski načelnik Davor Tubanjski otvorio konferenciju, projekt su predstavili suradnici s Fakulteta agrobiotehničkih znanosti prof. dr. sc. Mladen Jurišić i izv. prof. dr. sc. Ivan Plaščak te prof. dr. sc. Oleg Antonić i mag. ing. prosp. Arch. Višnja Šteko iz tvrtke „Zelena infrastruktura d.o.o.“.