Obavijest mještanima – tretiranje komaraca

Tvrtka Pestrid d.o.o. će zbog najavljenih nepovoljnih vremenskih uvjeta (pojačanih naleta vjetra) za razdoblje od 23. do 25. lipnja 2023. godine, tretman dezinsekcije komaraca sa zemlje na području Općine Antunovac provesti 26. lipnja 2023. godine u vremenu od 19 do 21 sati.

Tretiranje će se izvršiti preparatima AMPLAT i CYTROL 10/4 ULV te stoga upozoravamo mještane na sljedeće:

➡ Vozači – pojačajte oprez zbog mogućnosti nailaska na dimnu zavjesu!
➡ Roditelji – spriječite nepotrebno izlaganje djece insekticidu!
➡ Mještani – ne izlažite se dimu, posebice ako imate dišne smetnje!
➡ Pčelari – zatvorite svoje košnice!

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, tretiranje se odgađa za sljedeći termin o kojem ćemo obavijestiti mještane.

Upozoravamo sve mještane, bez obzira na zdravstveno stanje, da se ne izlažu nepotrebno dimu jer iako su kemijske supstance koje dim sadrži dozvoljene koncentracije, potrebno je čuvati se izravne izloženosti te po savjetu policije usporiti u prometu i stati na nekoliko minuta dok se dim ne raziđe!