OBAVIJEST MJEŠTANIMA – Provođenje jesenske deratizacije na području Općine Antunovac

Obavještavamo mještane kako će na području Općine Antunovac u razdoblju od 13. do 18. rujna 2021. godine tvrtka Pestrid d.o.o. provesti sustavnu deratizaciju. Suzbijanje štetnih glodavaca (štakora i miševa) provest će se izlaganjem zatrovanih mamaca na sva mjesta gdje se obično pojavljuju štetni glodavci (na puteve njihova kretanja i zadržavanja, na skrovita mjesta na način da su nedostupni za sve ne ciljane vrste).

U navedenom razdoblju, usluga deratizacije provodit će se na sljedećim lokacijama:

13. rujna 2021. godine – Ivanovac, Antunovac

Od 14. do 18. rujna 2021. godine – Antunovac

Mještane molimo za oprez i suradnju, a o točnom danu deratizacije u svom domaćinstvu mještani će biti obaviješteni putem plakata. U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, akcija se odgađa do prvog vremenski pogodnog termina.

Deratizacija će se provoditi sredstvima:

  • Pestrix žitni mamac pro: rodenticid (biocid) – gotov mamac koji se koristi za kontrolu populacije miševa i štakora
  • Ratimor parafinski blok: kumulativni antikoagulacijski rodenticid koji se upotrebljava za suzbijanje glodavaca u području javnog zdravstva i komunalne higijene te vetrinarstvu.

Otrovnost: biocid

Antidot: vitamin K1 (fitomenadion)

O sredstvima detaljnije možete saznati preuzimanjem sigurnosno-tehničkih listova:

PESTRIX ŽITNI MAMAC PRO

RATIMOR PARAFINSKI BLOK