Skrbim za druge, brinem za sebe IV., SF.3.4.11.01.0135

Projekt Skrbim za druge, brinem za sebe IV., SF.3.4.11.01.0135, odobren je u okviru Programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2021.-2027.“ kroz Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Zaželi – prevencija institucionalizacije, SF.3.4.11.01., Europskog socijalnog fonda plus.

Nositelj projekta: Općina Antunovac

Razdoblje provedbe: 36 mjeseci (7. prosinca 2023. godine do 7. prosinca 2026. godine)

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.440.000,00 eura te se financira u stopostotnom iznosu bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda plus.

Cilj projekta je tijekom 36 mjeseci potaknuti socijalnu uključenost, prevenciju institucionalizacije, osiguravanje prava na život u zajednici kroz pružanje usluge potpore i podrške ciljnoj skupini.

Ciljana skupina su osobe 65 i više godina starosti te odrasle osobe s invaliditetom koje zadovoljavaju uvjete propisane Uputama za prijavitelje poziva na dostavu projektnih prijedloga „Zaželi – prevencija institucionalizacije“, SF.3.4.11.01.

Osnovne aktivnosti koje će se provoditi u sklopu projekta podrazumijevaju pružanje potpore i podrške uz nabavu i podjelu paketa potrepština (zapošljavanje pružatelja usluga za najmanje 6 pripadnika ciljne skupine na 32 mjeseca, praćenje i kontrola izvršenih usluga, nabava i podjela paketa kućanskih i osnovnih higijenskih potrepština, komunikacija i vidljivost, upravljanje projektom i administracija).

Rezultati projekta:

Pružena usluga potpore i podrške u svakodnevnom životu za ukupno 180 pripadnika ciljne skupine, odnosno starijim osobama i osobama s invaliditetom.

Kontakt osoba: