Obavijest mještanima – tretiranje komaraca na području Općine Antunovac

Komarac

U četvrtak, 24. lipnja 2021. godine, i u nedjelju, 27. lipnja 2021. godine, će se na području Općine Antunovac u razdoblju od 19.30 sati provesti adulticidni tretman dezinsekcije komaraca (tretman odraslih jedinki) sa zemlje.

Tretiranje će se izvršiti preparatom Neopitroid premium te stoga upozoravamo mještane na sljedeće:

➡ Vozači – pojačajte oprez zbog mogućnosti nailaska na dimnu zavjesu!

➡ Roditelji – spriječite nepotrebno izlaganje djece insekticidu!

➡ Mještani – ne izlažite se dimu, posebice ako imate dišne smetnje!

➡ Pčelari – zatvorite svoje košnice!

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, tretiranje se odgađa za sljedeći termin o kojem ćemo obavijestiti mještane.

Upozoravamo sve mještane, bez obzira na zdravstveno stanje, da se ne izlažu nepotrebno dimu jer iako su kemijske supstance koje dim sadrži dozvoljene koncentracije, potrebno je čuvati se izravne izloženosti te po savjetu policije usporiti u prometu i stati na nekoliko minuta dok se dim ne raziđe!!