OBAVIJEST MJEŠTANIMA: Tretiranje komaraca na području Općine Antunovac

Sukladno planu tretiranja komaraca na području Općine Antunovac te preporukama Zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, Općina Antunovac će danas, 3. rujna 2020. godine, na svom području provesti adulticidni tretman dezinsekcije komaraca (tretman odraslih jedinki) sa zemlje, u razdoblju od 19.30 do 21.30 sati..

Tretiranje će se izvršiti preparatom Neopitroid premium te stoga UPOZORAVAMO MJEŠTANE NA SLJEDEĆE:

Vozači – pojačajte oprez zbog mogućnosti nailaska na dimnu zavjesu!

Roditelji – spriječite nepotrebno izlaganje djece insekticidu!

Mještani – ne izlažite se dimu, posebice ako imate dišne smetnje!

Pčelari – zatvorite svoje košnice!

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, tretiranje se odgađa za sljedeći termin o kojem ćemo obavijestiti mještane.

Upozoravamo sve mještane, bez obzira na zdravstveno stanje, da se ne izlažu nepotrebno dimu jer iako su kemijske supstance koje dim sadrži dozvoljene koncentracije, potrebno je čuvati se izravne izloženosti te po savjetu policije usporiti u prometu i stati na nekoliko minuta dok se dim ne raziđe.