Obavijest mještanima – provedba adulticidnog tretmana komaraca sa zemlje

Općina Anutnovac web slika

Tvrtka Pestrid d.o.o. će dana 20. lipnja (četvrtak) 2024. godine na području Općine Antunovac (Antunovac, Ivanovac, Josipin dvor), prema preporuci, provesti adulticidni tretman komaraca sa zemlje u vremenu od 19 do 21 sati.

Tretiranje će se izvršiti preparatima AMPLAT i CYTROL 10/4ULV te stoga upozoravamo mještane na sljedeće:

  • Vozači – pojačajte oprez zbog mogućnosti nailaska na dimnu zavjesu!
  • Roditelji – spriječite nepotrebno izlaganje djece insekticidu!
  • Mještani – ne izlažite se dimu, posebice ako imate dišne smetnje!
  • Pčelari – zatvorite svoje košnice!

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, tretiranje se odgađa za sljedeći termin o kojem ćemo obavijestiti mještane.

Upozoravamo sve mještane, bez obzira na zdravstveno stanje, da se ne izlažu nepotrebno dimu jer iako su kemijske supstance koje dim sadrži dozvoljene koncentracije, potrebno je čuvati se izravne izloženosti te po savjetu policije usporiti u prometu na sigurno stajalište i ostati na mjestu nekoliko minuta dok se dim ne raziđe!