Molimo da se HITNO jave u Općinu Antunovac svi koji posjeduju ili uzgajaju svinje!

Općina Anutnovac web slika

Molimo da se HITNO jave u Općinu Antunovac sve osobe s područja Općine Antunovac koje u svom gospodarstvu posjeduju ili uzgajaju svinje radi evidencije i organizacije edukativno-informativnog sastanka sa stručnim službama na temu svinjske afričke kuge. Javiti se možete telefonom na 031 278 022 ili e-mailom na opcina-antunovac@os.t-com.hr . Rok prijave je do četvrtka, 3. kolovoza 2023. godine.

Na sastanku će se govoriti o mjerama zaštite te informirati o mogućnostima prekategorizacije gospodarstva i ostvarivanju financijske pomoći, a sudjelovat će stručne službe Ministarstva poljoprivrede, Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu (HAPIH) te Uprave za poljoprivredu Osječko-baranjske županije.

Sve dodatne informacije vezane uz afričku svinjsku kugu možete pronaći na poveznici: https://www.hapih.hr/africka-svinjska-kuga/