Izvođač radova uveden u posao – započinju radovi izgradnje biciklističkih staza u Antunovcu i Ivanovcu

Biciklističke staze

Oznake vidljivosti

Izvođač radova Gravia d.o.o. dana 27. travnja 2020. godine uveden je u posao izgradnje biciklističkih staza Općine Antunovac. Izvođenje radova započet će u ponedjeljak, 4. svibnja 2020. godine istovremeno na dvije lokacije – od strane Josipin dvora prema Antunovcu te u Ivanovcu od spoja postojeće staze kod crkve prema kraju naselja u smjeru Antunovca. Po završetku radova, Općina Antunovac imat će novih 4,2 km biciklističke staze čime će se spojiti mreža biciklističkih staza na našem području.

Radovi se izvode u okviru provedbe projekta „Biciklističke staze Općine Antunovac KK.07.4.2.16.0001“ sufinanciranog sredstvima Kohezijskog fonda u iznosu od 3.485.000,00 kuna, dok je ukupna vrijednost projekta 4.100.000,00 kuna. Projektnu prijavu pripremila je Agencija za održivi razvoj Općine Antunovac – RODA d.o.o., koja je angažirana i za njegovu uspješnu provedbu.

• Nositelj projekta: Općina Antunovac
  • Ukupna vrijednost projekta: 4.100.000,00 HRK
  • Iznos bespovratnih sredstava: 3.485.000,00 HRK
  • Razdoblje provedbe projekta: 30 mjeseci (3. rujna 2019. do 3. ožujka 2022. g.)

Očekivani rezultati:

• Izgrađena nova biciklistička staza ukupne dužine 4,2 kilometara, širine 1,6 metara u naseljima Antunovac (2,3 km) i Ivanovac (1,9 km)
  • Postavljena urbana oprema na trasi biciklističkih staza:
  • Info ploča s kartama mreže staza (2 kom)
  • Oprema za parkiranje bicikala uz javna ugibališta i autobusna stajališta
  • Klupe za odmor
  • Koševi za otpad
  • Povećan broj korisnika javne biciklističke infrastrukture