Izvješće promidžbenih radionica “Zaželi pomoć u kući” – Osnaživanje i aktiviranje žena na tržištu rada

Promidžbena radionica općina Draž

U sklopu provedbe projekta “Zaželi pomoć u kući” – Osnaživanje i aktiviranje žena na tržištu rada, UP.02.1.1.05.0219, sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., ukupne vrijednosti 8.625.858,30 kuna, Osječko baranjska županija je s projektnim partnerima organizirala provedbu pet promidžbenih radionica.

Radionice su održane u općinama partnerima na projektu i gradu Belom Manastiru po rasporedu: 14.10.2019. Grad Beli Manastir, 15.10.2019. Općina Draž, 16.10.2019. Općina Darda, 17.10.2019. Općina Vladislavci i 18.10.2019. Općina Antunovac.

Kroz temu promidžbene radionice „Predstavljanje projekta“ svi sudionici upoznati su sa projektom “Zaželi pomoć u kući” – Osnaživanje i aktiviranje žena na tržištu rada“, njegovom ukupnom vrijednosti i izvorima financiranja, trajanjem, nositeljem i partnerima, projektnim aktivnostima, ciljevima i očekivanim rezultatima projekta.
„Ublažavanje posljedica nezaposlenosti i rizika od siromaštva teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja zapošljavanjem u lokalnoj zajednici uz poticanje socijalne uključenosti i povećanja razine kvalitete života krajnjih korisnika“ i „Osnaživanje i unapređivanje radnog potencijala teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja u svrhe lakšeg pristupa tržištu rada“ teme su radionice u kojima se predstavio rad i izložene upute za rad zaposlenih pripadnica ciljne skupine u pružanju usluge potpora i podrške starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju, njihove aktivnosti, prava i obveze, plan edukacije.

„Potpora i podrška starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju“ tema je kojom su pružene informacije, dane upute krajnjim korisnicima, starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju kojima se svakodnevno pruža usluga potpora i podrška u kućanstvu.

Na promidžbenim radionicama sudjelovali su predstavnici općina i predstavnik Grada Belog Manastira, poslodavci zaposlenih žena (Dom za starije i nemoćne osobe Beli Manastir i Dom za starije i nemoćne osobe Osijek), zaposlene žene, krajnji korisnici uključeni u projekt, potencijalni krajnji korisnici, nezaposlene osobe te ostali zainteresirani koji su uključeni ili žele biti uključeni u projekt a kojima su sudjelovanjem na radionicama pružene brojne korisne informacije.

Cilj provedbe promidžbenih radionica u prvom dijelu je predstaviti projektne aktivnosti, ciljeve i očekivane rezultate projekta, a u drugom dijelu pružiti potrebne informacije i upute pripadnicama ciljne skupine, krajnjim korisnicima, starijim osobama i/ili osobama u nepovoljnom položaju, svima koji su uključeni u projekt ili to žele biti, te ostaloj za projekt zainteresiranoj javnosti.

Galerija Općina Antunovac

Galerija Općina Draž