Projekt ulaganja u objekt dječjeg vrtića

Projekt ulaganja u objekt dječjeg vrtićaNaziv projekta: Projekt ulaganja u objekt dječjeg vrtića

Korisnik projekta: Općina Antunovac

Ukupan iznos projekta: 134.375,00 kuna (17.834,63 eura; fiksni tečaj konverzije 1 EUR = 7,53450 HRK) – sufinancirano sredstvima Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade u iznosu od 75.000,00 kuna (9.954,21 eura; fiksni tečaj konverzije 1 EUR = 7,53450 HRK) temeljem Poziva za prijavu projekata usmjerenih na poboljšanje materijalnih uvjeta u dječjim vrtićima u 2022. godini)

Cilj projekta:

Cilj projekta je provođenje poticajne demografske i obiteljske politike na području Općine Antunovac opremanjem dvorišta dječjeg vrtića u Antunovcu postavljanjem 3 novih igrala za djecu kako bi se povećala raznolikost i sigurnost prostora namijenjenog za dječju igru. Ulaganje u izgradnju novog sadržaja za djecu predstavlja odgovor na razvojne prioritete Općine Antunovac i podršku jačanju socijalne kohezije kojima se nastoji unaprijediti uvjete života i kvalitetu stanovanja na ovom ruralnom području, posebice jer će se ovim sadržajima prvenstveno služiti polaznici dječjeg vrtića. Pri ostvarenju cilja zaustavljanja negativnih demografskih trendova značajna su sva ulaganja koja doprinose poboljšanju uvjeta života djece i mladih obitelji pa će i unaprjeđenje postojećih kapaciteta dječjih igrališta izgradnjom novih raznolikih sadržaja sigurnih za dječju igru imati pozitivan učinak na ovaj problem.

Rezultati projekta:

  • Dvorište dječjeg vrtića u Antunovcu opremljeno sa 3 nova igrala
  • Unaprjeđeni postojeći kapaciteti dječjih igrališta izgradnjom novih raznolikih sadržaja sigurnih za dječju igru

„Ovaj Projekt je proveden uz financijski doprinos Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.”