Izgradnja Sportsko-rekreativnog centra Jezero Antunovac

Naziv projekta: Izgradnja Sportsko-rekreativnog centra Jezero Antunovac

Korisnik projekta: Općina Antunovac

Ukupan iznos projekta:  588.182,79 kuna (sufinancirano sredstvima Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u iznosu od 400.000,00 kuna)

Cilj projekta:

Cilj projekta je stvaranje novog javnog sportsko-rekreativnog sadržaja u centru naselja Antunovac, u okviru izgradnje Sportsko-rekreativnog centra Jezero Antunovac koja se provodi u fazama, a u svrhu razvoja predispozicija za stvaranje za stvaranje zdravih navika, bavljenje rekreacijom, tjelesnom aktivnošću i boravka na svježem zraku, posebice kod djece i mladih.

Cilj projekta uspješno je ostvaren izgradnjom trim staze uz jezero u centru naselja Antunovac, čime je stvoren novi sportsko-rekreacijski javni sadržaj namijenjen svim dobnim skupinama.

Potpunom izgradnjom Sportsko-rekreativnog centra omogućit će se ostvarivanje punog potencijala jezera u Antunovcu te će se razviti predispozicije za stvaranje zdravih navika, bavljenje rekreacijom, tjelesnom aktivnošću i boravka na svježem zraku, što uvelike utječe na kvalitetniji psihofizički razvoj, posebice djece i mladih.

Rezultati projekta:

  • Izgrađena trim staza za trčanje uz jezero u centru naselja Antunovac
  • Omogućen daljnji nastavak planiranja i izgradnje javnog sportsko-rekreativnog sadržaja na području Općine Antunovac s ciljem daljnjeg poticanja javnosti na bavljenje rekreacijom i sportom te povećanja kvalitete življenja stanovnika Općine Antunovac

„Ovaj Projekt je proveden uz financijski doprinos Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.“