Izgradnja nogostupa u Kolodvorskoj ulici u Antunovcu

Izgradnja nogostupa u Kolodvorskoj ulici u AntunovcuNaziv projekta: Izgradnja nogostupa u Kolodvorskoj ulici u Antunovcu

Korisnik projekta: Općina Antunovac

Ukupan iznos projekta: 352.210,35 kuna (sufinancirano sredstvima Središnjeg državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje u iznosu od 253.388,00 kuna temeljem Programa usmjeravanja i rasporeda sredstava za poticanje održivog povratka na potpomognutim područjima i područjima posebne državne skrbi kroz financijsku potporu jedinicama lokalne samouprave u 2020. godini)

Cilj projekta: Izgradnja 418 m nogostupa u Kolodvorskoj ulici u Antunovcu čime će se izravno utjecati ne samo na podizanje razine sigurnosti odvijanja prometa, već će se omogućiti i bolji pristup javnoj lokalnoj infrastrukturi – željezničkoj stanici kojom se koriste svi stanovnici Općine Antunovac te će se osigurati bolji pristup javnoj lokalnoj infrastrukturi za stanovnike Kolodvorske ulice (poput dječjeg vrtića, osnovne škole, dječjim igralištima, biciklističkoj stazi, centru naselja gdje se nalaze liječnička ambulanta, ljekarna, dućan, pekara, crkva).

Rezultati projekta:

  • Izgrađeno 418 metara novog nogostupa u Kolodvorskoj ulici u Antunovcu
  • Povećana razina sigurnosti pješaka u prometu, kao i dostupnost ukupne lokalne infrastrukture, povećana razina kvalitete života stanovnika, kvalitete javnih komunalnih usluga te kvalitete javne komunalne infrastrukture, poboljšani uvjeti stanovanja na prostoru Općine Antunovac