Izgradnja biciklističke staze u Općini Antunovac, dionica kroz Antunovac; dio k.č.br. 856, 872/2 k.o. Antunovac

Izgradnja biciklističke staze u Općini Antunovac, dionica kroz Antunovac; dio k.č.br. 856, 872/2 k.o. AntunovacNaziv projekta: Izgradnja biciklističke staze u Općini Antunovac, dionica kroz Antunovac; dio k.č.br. 856, 872/2 k.o. Antunovac

Korisnik projekta: Općina Antunovac

Ukupan iznos projekta: 595.169,89 kuna (78.992,62 eura; fiksni tečaj konverzije 1 EUR = 7,53450 HRK) – sufinancirano sredstvima Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine u iznosu od 100.000,00 kuna (13.272,28 eura; fiksni tečaj konverzije 1 EUR = 7,53450 HRK) temeljem Javnog poziva za sufinanciranje projekata gradova i općina za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i ujednačavanje komunalnog standarda u 2022. godini

Cilj projekta:  Cilj projekta je izgradnja biciklističke staze u Ulici Hrvatske Republike u naselju Antunovac. Planirani zahvat uključuje izgradnju biciklističke staze duljine 311 metara te širine cca 1,60 metara na dijelu k.č.br. 856, 872/2 k.o. Antunovac. Izgradnjom biciklističke staze će se izravno utjecati ne samo na podizanje razine sigurnosti odvijanja prometa, već će se osigurati bolji pristup javnoj lokalnoj infrastrukturi: željezničkoj stanici, dječjem vrtiću, osnovnoj školi, dječjim igralištima, centru naselja (gdje se nalaze liječnička ambulanta, ljekarna, trgovina, pekara, crkva). Provedbom projekta će se pozitivno utjecati na održivost razvoja lokalne zajednice kroz poboljšanje dostupnosti lokalne infrastrukture te će se povećati kvaliteta života stanovnika na području Općine Antunovac, što će pridonijeti zaustavljanju depopulacije s ovih prostora. Projekt ujedno doprinosi podržavanju socijalne revitalizacije slabije razvijenog područja podizanjem razine kvalitete javnih komunalnih usluga, ujednačavanju komunalnog standarda te na razvoj komunalnog gospodarstva Općine Antunovac.

Rezultati projekta:

  • Izgrađena biciklistička staza duljine 311 m i širine cca 1,60 m u Ulici Hrvatske Republike u Antunovcu, na dijelu k.č.br. 856, 872/2 k.o. Antunovac
  • Ostvaren pozitivan utjecaj na ujednačavanje komunalnog standarda
  • Povećana razina kvalitete javne komunalne infrastrukture te javnih komunalnih usluga i veća kvaliteta življenja na području Općine Antunovac

 

„Projekt je sufinanciran sredstvima Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine temeljem Javnog poziva za sufinanciranje projekata gradova i općina za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i ujednačavanje komunalnog standarda u 2022. godini.“