Energetska obnova zgrade NK Vitez u Antunovcu je završena, a cijeli projekt je sufinanciran od strane Općine Antunovac i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.
Vrijednost energetske obnove zgrade NK Vitez iznosila je 290.000,00 kuna, a obuhvaćali su radove zamjene postoječeg kotla za sustav grijanja, postojeće stolarije/bravarije ugradnjom nove vanjske stolarije/bravarije i izvedba toplinske zaštite ovojnice (fasaderske radove), a Općina je dodatna sredstva uložila i u unutarnje uređenje prostora.

Zgrada je obnovom usklađena s propisima koeficijenta prolaska topline i povećao se energetski razred objekta.
Glavni cilj projekta je energetskom obnovom zgrade, izgrađene 2001. godine, osigurati kvalitetnije korištenje javnih resursa,  promicati energetski učinkovitiju gradnju i pružiti primjer smanjenja potrošnje kroz kvalitetnije tehničko rješenje zgrade. Osim poboljšanja energetske učinkovitosti i racionalnijeg korištenja energije u zgradi, poboljšao se je i vizualni identitet objekata, te je prostor ugodniji za korištenje i produžen je rok korištenja samog objekata.

DSCN0431

 

Podijeli na društvenim mrežama: