Općina Antunovac jučer je službeno pustila u rad dva hot-spota u središtu Antunovca i Ivanovca za besplatan pristup internetu. Općinski načelnik Ivan Anušić pojasnio je kako je Općina s 15.000 kuna (plus PDV) financirala tu investiciju.

– Potpuno ćemo pokriti naselja besplatnim internetom. Sada je signalom pokriven radijus od 300 metara u središtu Ivanovca i Antunovca, planirali smo sami platiti pokrivanje i ostatka naselja, ali ćemo ipak pričekati izvjesno vrijeme kako bi aplicirali tu investiciju na natječaj za ruralni razvoj. Na taj način financiranja ćemo uštedjeti proračunska sredstva za neke druge projekte, i ujedno ostvariti planirani cilj besplatnog pristupa internetu u cijeloj općini – kazao je Anušić dodavši kako je broj korisnika interneta u općini Antunovac u državnom prosjeku.

Broj stanovnika je stalno u porastu, posebice mladih pa se i broj korisnika interneta sukladno tome povećava.
Anušić je iskoristio priliku najaviti kako se i radovi na novoj crkvi odvijaju prema planiranoj dinamici tako da bi ona bila dovršena do 13. lipnja i spremna za blagoslov na Antunovo. Na gradilištu se moglo vidjeti da građevinari uređuju fasade dok se istovremeno uređuje plato i prilazi objektu. Anušić kaže kako je i ove godine Općina, da bi se ubrzala gradnja, dala pola milijuna kuna za novu crkvu svetog Antuna. D. Pejić

Preneseno iz Glasa Slavonije: http://www.glas-slavonije.hr/232386/3/Uskoro-besplatan-internet-i-na-podrucju-cijele-opcine

Podijeli na društvenim mrežama: