Krajem kolovoza ove godine u Antunovcu je održan četvrti za redom humanitarni Dan dobrote, prijateljstva i pjesme gdje su prikupljana sredstva za pomoć pri liječenju Anamarije Lizačić (22) iz Ivanovca i Denisa Ibriksa (14) iz Antunovca. Humanitarni dan održan je u organizaciji udruge Nogometni veterani Vitez ’92 Antunovac uz podršku Općine Antunovac, čiji su predstavnici danas na tiskovnoj konferenciji obavijestili javnost o prikupljenim sredstvima te se zahvalili svima koji su podržali ovu akciju. Zahvaljujući brojnim posjetiteljima, ukupno je prikupljeno 21.072,42 kuna koji su ravnomjerno raspoređeni te proslijeđeni Anamariji i Denisu.

 

„Vrlo smo zadovoljni ovogodišnjom akcijom prije svega zbog velikog broja ljudi koji su podržali prikupljanje humanitarne pomoći za naše bolesne mještane. Događaj se sastojao od sportskog i glazbenog dijela pa su se svi lijepo zabavili, a simboličnom cijenom ulaznice od 30 kuna pritom pomogli onima kojima je pomoć potrebna.“

– izrazio je zadovoljstvo u ime udruge Nogometni veterani Vitez ’92 Antunovac njihov član Zdravko Krznarić te se zahvalio svim posjetiteljima i sponzorima humanitarnog događaja.

Posjetitelji su u sportskom dijelu programa pratili nogometni turnir veteranskih ekipa NK Hajduk iz Splita, NK Usora iz Zagreba, NK Orašje iz Orašja i NK Vitez iz Antunovca, nakon čega su se za zabavu uz glazbenu podlogu pobrinuli popularni Mate Bulić i Slavonske lole. Udruga nogometnih veterana Vitez ’92 Antunovac uz sportske aktivnosti planira i dalje provoditi projekte humanitarnoga tipa jer ljudi u potrebi, nažalost, ima u velikom broju, a Općina Antunovac rado podržava takve događaje.

 

„Općina Antunovac će se uvijek rado uključiti u akcije humanitarnoga tipa. Nogometni veterani Vitez ’92 Antunovac humanitarni dan već nekoliko godina organiziraju na dobroj razini i vidi se veliki odaziv ljudi, a prikupljena je pomoć zasigurno dobrodošla i Anamariji i Denisu jer imaju financijske izdatke za svoja liječenja. Oboje idu na terapije izvan Osijeka i te troškove uglavnom podmiruju njihovi roditelji pa će im se prikupljenim novcem malo to olakšati.“

– istaknuo je općinski načelnik Davor Tubanjski.

Podijeli na društvenim mrežama: