Na prostoru Općine Antunovac uskoro novi sportski sadržaj

 

Rekreacija, druženje i očuvanje prirode: Od zapuštenog prostora do Paintball terena

 

Zadnjih nekoliko godina svjedočimo popularizaciji Paintball-a, rekreativne igre u kojoj se sudionici timski natječu u vidu borbe posebnim puškama i streljivom u obliku kuglica ispunjenih bojom. Uskoro će takav oblik zabave i rekreacije biti dostupan i na prostoru Općine Antunovac zahvaljujući angažmanu Udruge dragovoljaca HOS-a „Milan Lajdes Barba“ sa sjedištem u Ivanovcu.

Naime, UDHOS „Milan Lajdes Barba“ u suradnji je sa Savezom udruga HOS-a pokrenula inicijativu prema Ministarstvu hrvatskih branitelja s ciljem pokretanja novog oblika rekreacije i druženja, ali i podizanja ekološke osviještenosti. Ministarstvo je podržalo projekt financiravši opremu vrijednu 20.000 kuna pa sada Udruga raspolaže s osam pušaka, osam kaciga i osam odijela, što je dostatno za sudjelovanje dviju ekipa sastavljenih od četvero ljudi, no u budućnosti će se ti kapaciteti dodatno pojačati.

Uz nabavljenu opremu, potrebno je još samo osigurati i urediti teren za Paintball u čemu će se angažirati i Općina Antunovac pa je načelnik Davor Tubanjski stoga sa suradnicima održao prijem kojem su prisustvovali članovi UDHOS-a „Milan Lajdes Barba“ Franjo Gavran, Petar Milas i Borislav Vorgić te predsjednik Saveza udruga HOS-a Borislav Barišić.

„Drago mi je što Općina Antunovac ima razumijevanja za ovakve aktivnosti. Kada govorimo o paintball-u, tu nije riječ samo o tome da se skupi desetak ljudi koji će se boriti jedni protiv drugih. Uz rekreaciju i psihosocijalnu podršku koja će se time osigurati ne samo za naše članove i branitelje, već i za sve zainteresirane, u ovaj je projekt uključena i ekološka komponenta u smislu očuvanja prirode kroz zajedničko čišćenje i sanaciju terena. Dakle, u svemu tome ima puno pozitive – tu nije riječ o čistom pucanju kako to ljudi obično vide. Tu je glavno druženje, okupljanje ljudi te međusobno upoznavanje i povezivanje mladih iz naše okolice.“ – istaknuo je Barišić.

Veličina terena, čija će se lokacija tek utvrditi, bi trebala biti oko 800 kvadratnih metara, a najprije će ga biti potrebno očistiti i urediti. Članovi UDHOS-a „Milan Lajdes Barba“ tu računaju na pomoć stanovnika Općine i okolnih naselja.

„Imamo priliku urediti neuredni teren kroz organizirano druženje. Ovo je okidač za više potencijalnih prostora djelovanja – očuvanje prirode, druženje ljudi, rekreaciju i drago nam je što je vodstvo Općine to prepoznalo i podržalo te im se ovom prilikom još jednom zahvaljujemo.“ – rekao je Franjo Gavran iz UDHOS-a „Milan Lajdes Barba“.

Općini Antunovac ovo je prilika za kvalitetnu prenamjenu i uređenje prostora koji su trenutno neiskorišteni  ili su se s vremenom formirali u svojevrsna divlja odlagališta otpada zbog nemara pojedinaca.

„Podržavamo ovu inicijativu i uključit ćemo se u pronalazak adekvatnog prostora. Nama je u interesu iskoristiti prostore koji su trenutno, nažalost, onečišćeni uslijed neprimjerenog odlaganja otpada neodgovornih pojedinaca. Takvi se prostori uz malo angažmana mogu sanirati i preurediti u Paintball terene čime čuvamo okoliš, ali i stvaramo nove rekreacijske sadržaje u korist svih naših mještana.“ – zaključio je općinski načelnik Davor Tubanjski.

Inače, potencijalne lokacije na kojima bi se mogao smjestiti Paintball teren je najprije potrebno dobro razmotriti, a realizirao bi se tijekom sljedeće godine, a iz UDHOS-a „Milan Lajdes Barba“ nadaju se kako će prvi „okršaji“ kuglicama boje biti održani već u proljeće.

 

Podijeli na društvenim mrežama: