Na temelju javnog poziva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Općina Antunovac uključila se u neposredno sufinanciranje programa povećanja energetske učinkovitosti u obiteljskim kućama na svom području.

Kako je Općina Antunovac područje od posebne državne skrbi Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sufinancira program sa 80% troškova a naviše do 1.000.000,00 kuna za sufinanciranje programa, dok je procijenjena vrijednost investicije 1.250.000,00 kuna.

Dozvoljeno sufinanciranje iznosi maksimalno 60.000,00 kuna po obiteljskoj kući za nabavu i ugradnju opreme za zamjenu postojeće ugradnjom nove vanjske stolarije koja udovoljava uvjetima veće energetske učinkovitosti, te za povećanje toplinske zaštite ovojnice obiteljske kuće (krov, strop i pod, te vanjski zid grijanog prostora) i izrada energetskog pregleda i energetskog certifikata obiteljske kuće nakon provedbe projekta.

Svi detalji oko mogućnosti prijave i uvjeti za prijavu objaviti će se putem javnog natječaja, a sukladno pravilima Fonda prednost će se dati obiteljskim kućama lošijih energetskih svojstava vanjskih zidova, vanjske stolarije i krova i postojećeg sustava grijanja prema energentu koji se koristi električne energije, ugljena, lož ulja i prirodnog plina te opreme za ventilaciju.

Osnovni uvjeti koja kućanstva moraju zadovoljiti u prijavi biti će potvrda o prebivalištu na adresi kuće u kojoj se projekt provodi, dokaz da je kuća postojeća u smislu Zakona o gradnji, dokaz o vlasništvu, ulagati vlastita sredstva u projekt, izraditi projektnu dokumentaciju od strane ovlaštenog inženjera, priožiti predračun sa završnim izvješćem nadzornog inženjera.

Podijeli na društvenim mrežama: