Dana 13. svibnja 2016. godine, točno u podne, zatvoren je drugi poziv za podnošenje projektnih prijedloga u sklopu Interreg Europe programa.
Prijavljeno je ukupno 211 projektnih prijedloga među kojima su 2 projektna prijedloga Općine Antunovac, iz područja 2. Razvoj konkurentnosti malog i srednjeg poduzetništva te područja 4. Okoliš i učinkovitost resursa. Projektne prijedloge pripremila je Agencija za održivi razvoj Općine Antunovac – RODA d.o.o.

U nastavku možete pogledati broj podnesenih projektnih prijedloga i njihov ukupan udio u svakoj od navedenih tema.

Screen Shot 2016-05-18 at 11.55.08

U programu sudjeluju organizacije iz svih Interreg Europe partnerskih država. Općina Antunovac nositelj je projektnog prijedloga „Sustainable natural and historical heritage in EU regions“ ukupne vrijednosti od 1.247.149,00 eura, u koji je uključeno 10 partnera iz 6 europskih zemalja. Uz navedeno Općina Antunovac i njezina Agencija za održivi razvoj – RODA d.o.o. partner su projektnog prijedloga ukupne vrijednosti 1.369.158,00 eura, čiji je nositelj tvrtka GAIN iz Španjolske.

Od ukupno 1617 organizacija diljem Europe iz Hrvatske je prijavljeno njih 39, a od toga su čak 4 iz Općine Antunovac. U nastavku možete vidjeti broj partnera prema pojedinim državama.

Screen Shot 2016-05-18 at 11.55.21

Kao i u prvom poziv, Interreg Europe otvorio je mogućnost suradnje privatnim neprofitnim organizacijama. Mnoge su se odlučile na suradnju s javnim sektorom kako bi unaprijedile svoje regionalne razvojne politike. Udio partnerskih organizacija iz javnog i privatnog sektora prijavljenih putem projekata u sklopu ovoga poziva prikazuje grafikon u nastavku.

Screen Shot 2016-05-18 at 11.55.33

U nadolazećim tjednima na službenih stranicama Interreg Europe možete pratiti informacije vezane uz prvi korak procjene prijavljenih projekata, odnosno rezultate provjere prihvatljivosti.

Više informacija na: http://www.interregeurope.eu/news-and-events/news/55/second-call-figures/

Podijeli na društvenim mrežama: