Za sve udruge sa područja Općine Antunovac održan je sastanak sa predavanjem o novom Zakonu o udrugama i Zakonu o financijskom poslovanju i računovodstvu neprofitnih organizacija. Predstavnicima i članovima udruga sa područja pojašnjene su novosti u zakonskoj regulativi i istaknute su važne novosti vezane uz radu Udruga.

Osim proširenja obveznog sadržaja statuta svake neprofitne organizacije, uvode se dodatne  obveze administrativnog i financijskog izvješćivanja utroška javnih sredstava. Rok svim udrugama za usklađenje s novim Zakonom je 01. listopada 2015. godine.

Zakon o financijskom poslovanju neprofitnih organizacija stupio je na snagu 01. Prosinca 2015. godine a regulira pitanja transparentnosti poslovanja, vođenja knjigovodstvenih evidencija, sastavljanje financijskih planova i financijskih izvješća te odgovornosti odgovornih osoba u vođenju poslovanja udruge.

NEPROFITNE ORGANIZACIJE_Nataša

Podijeli na društvenim mrežama: