Općina Antunovac u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u svrhe nadogradnje postojećeg sustava prikupljanja otpada sukladno Zakonu o gospodarenju otpadom kupila je kompostere za sakupljanje bio otpada za svoja naselja.

Nabavljeno je 700 komada kompostera zapremnine 350L za sakupljanje bio otpada za kućanstva sa područja naselja Antunovac i Ivanovac, ukupna vrijednost programa je 249.000,00 kuna.

Obavještavaju se svi mještani koji žele koristiti komposter u svom domaćinstvu da se radi besplatne dodjele kompostera jave u Vlastiti komunalni pogon Općine Antunovac, od ponedjeljka do petka od 8,00 – 15 sati.

Osnovni cilj općinskih programa po pitanju nabavke ove komunalne opreme je razvrstavanje otpada na mjestu nastanka i odvojeno sakupljanje otpada pogodnog za obradu, kako bi što kvalitetnije i učinkovitije organizirali gospodarenje otpadom.

Podijeli na društvenim mrežama: