U Ulici Kralja Zvonimira u Antunovcu, nakon nekoliko godina traženja rješenja problema nezaštićenog željezničko-cestovnog prijelaza na prijelazu preko nerazvrstane ceste, uvažen je zahtjev Općine Antunovac od strane HŽ Infrastrukture, izrađen je glavni projekt osiguranja prijelaza i u tijeku su pripreme za izvođenje radova.

Glavnim projektom osigurati će se prijelaz preko željezničke pruge L208 Vinkovci – Gaboš – Osijek, u km 25+978 ugradnjom vanjskih elemenata, elektroničkog uređaja za automatsko osiguranje sa svjetlosno – zvučnim signalima i polubranicima. Uz cestu postoji i pješačka staza te će se ista produžiti preko prijelaza uporabom mimoilazne ograde. Ukupna vrijednost investicije HŽ iznosi 1 milijun kuna.

Realizacijom ovoga projekta se znatno utječe na poboljšanje kvalitete života lokalnog stanovništva i poboljšanje kvalitete sigurnosti kako cestovnog tako i željezničkog prometa, ali i prometa pješaka na nerazvrstanoj cesti unutar naselja.

 

Podijeli na društvenim mrežama: