age-image

Vodeći računa o aktualnoj situaciji u državi, i nepovoljnom položaju starijih i nemoćnih stanovnika s malim primanjima, Općina Antunovac počela je podjelu božićnica svim svojim umirovljenicima starijim od 55 godina, koji su u invalidskoj ili starosnoj mirovini, a koji imaju mirovinu manju od 3.000,00 kn.

Podjela božićnica u Općini Antunovac provodi se od 2011. godine, a ove godine 491 osoba starije životne dobi ostvarila je pravo na dodjelu božićnice u sljedećim iznosima:

– umirovljenici s primanjima do 1.500,00 kn dobili su božićnicu u iznosu od 200,00 kn,

– umirovljenici s primanjima od 1.500,00 – 2.500,00 kn božićnicu u iznosu od 150,00 kn,

– umirovljenici s primanjima do 3.000,00 kn božićnicu u iznosu od 100,00 kn.

Ukupan iznos predviđen za podjelu božićnica je 74.100,00 kuna, a nadamo se da je žiteljima treće životne dobi ovaj simboličan iznos uljepšao nadolazeće blagdane.

Umirovljenici koji imaju žiro račun božićnicu će primiti na račun, a oni koji ga nemaju trebaju doći u upravu Općine Antunovac i osobno podići božićnicu.

Paketiće s božićnim kolačima dobit će 110 osoba, kojima će u nedjelju, 20. prosinca 2015. godine, u poslijepodnevnim satima, kolači biti dostavljeni u njihove domove.

S poštovanjem,

Općinski načelnik