I ove je godine Antunovac ugostio Ljetni STEM auto 2017. U prostorijama Općinske vijećnice Općine Antunovac, održana je Ljetna STEM radionica, pod vodstvom gospodina Vlade Lendvaja. Na radionici se okupilo desetero djece, te nekoliko roditelja, koji su pokazali interes za novim znanjima o programiranju i robotici.

Provoditelj projekta na području slavonskih županija je udruga Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih – IRIM, u sklopu projekta „Croatian Makers“ , kojoj je cilj dovesti robotiku u ruralne krajeve Republike Hrvatske, tj. da se uz robotiku djecu uči i programiranju, te pokrene njihovo zanimanje za IT sektor uz motivaciju i daljnje edukacije i učenje o robotici i programiranju na nekoj višoj razini.