crkva1

Nastavljaju se aktivnosti kako bi crkva sv. Antuna u Antunovcu do kraja ove godine bila u završnom stupnju izgrađenosti grubih građevinskih radova i sa završenim krovištem, koje bi omogućavalo i održavanje polnoćke za badnjak ove godine u crkvi.

Općina Antunovac nastavlja sa svojim aktivnim uključivanjem financijskim sredstvima iz svog Proračuna i sredstvima od donacija poduzetnika i mještana za nastavak izgradnje crkve. Tako je proteklih dana Župnom uredu sv. Rozalije, u svrhe izgradnje crkve, Općina donirala 270.000,00 kn, od čega je 74.000,00 kn prikupljeno donacijama, a 196.000,00 kn iz vlastitih sredstava.

Sukladno dogovoru sa župom i izvođačem radova, nakon završenog tornja u travnju ove godine, za navedeni iznos naručen je bakar potreban za izgradnju krovišta crkve, koji će biti ugrađen u slijedećih par mjeseci a čime će crkva biti pokrivena i dobiti svoj oblik u vanjskim gabaritima.

POPIS TRGOVAČKIH DRUŠTAVA DONATORA:

• – Perutnina Ptuj – Pipo d.o.o Čakovec
  • – Tvornica Šećera Osijek
  • – Farma muznih krava Orlovnjak
  • – Rencon d.o.o. Osijek
  • – Ireton d.o.o. Antunovac
  • – Libusoft Cicom d.o.o. Zagreb
  • – Dječji vrtić „Mali Princ“
  • – Ovlašteni ured geodezije, Marčec
  • – Caffe bar Ipsilon, Antunovac.