Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je rezultate natječaja za provedbu lokalnih razvojnih strategija u Programu ruralnog razvoja 2014.-2020, kojim je odabrano ukupno 54 LAG-a iz cijele Hrvatske. Odabranim LAG-ovima ukupno je dodijeljeno 441.044.071,19 HRK za provedbu podmjere 19.2. »Provedba operacija unutar CLLD strategije« (provedba LRS), podmjere 19.3. »Priprema i provedba aktivnosti suradnje LAG-a« i podmjere 19.4. »Tekući troškovi i animacija« iz PRR 2014. – 2020.

LAG-u Vuka – Dunav, koji obuhvaća područje osam jedinica lokalne samouprave, Općinu Antunovac, Čepin, Erdut, Ernestinovo, Šodolovci, Vladislavci i Vuka te mjesne odbore grada Osijeka Brijest, Josipovac, Višnjevac, Sarvaš i Tenja, pristiglom Odlukom raspodijeljena su sredstva za provedbu Mjere 19. I LEADER program u iznosu od 8.016.220,80 HRK.

LAG Vuka – Dunav, iako među manjim LAG-ovima prema broju jedinica lokalne samouprave, veličini područja i broju stanovnika koji su se bodovali i vrednovali za izračun ukupnog iznosa sredstava, prema rang listi svih LAG-ova u Hrvatskoj našao se na visokom 12. mjestu, od ukupno 54 odabrana LAG-a, zahvaljujući visokim ocjenama za kvalitetu Lokalne razvojne strategije. LAG Vuka – Dunav ocjenjen je sa 90 od mogućih 100 bodova što ga čini najbolje ocjenjenim u Osječko-baranjskoj županiji.

Podijeli na društvenim mrežama: