Dragi klinci i klinceze,

16. lipnja 9-17h u Antunovcu, Braće Radića 4 (na livadi iza Tiska, u bijelom šatoru) po prvi puta će se održati ”Bolnica za medvjediće”, projekt kojega je cilj smanjivanje straha djece od odlaska liječniku. Radi se o modelu bolnice u kojoj je studentima medicine povjerena odgovorna uloga liječnika, a djeci, starosti od 3 do 10 godina, uloga roditelja njihovih bolesnih medvjedića.

Na ovaj način djeca u jednoj drugačijoj ulozi sudjeluju u situaciji koja im u pravom životu ulijeva nepovjerenje i strah. Djeca se boje onoga što ne razumiju, stoga student tijekom pregleda medvjedića nastoji djetetu objasniti zašto koristi stetoskop, pregledava grlo, prepisuje lijek,…

U čekaonici će studenti crtanjem, zabavljanjem, pisanjem i čitanjem opustiti i zabaviti djecu prije same ambulante, a iz ambulante će se djeca s plišancem i receptom zaputiti u ljekarnu po lijek za svog bolesnog plišanca (sokić, slatkiš, simboličnu nagradu,…). Uz to će biti razna iznenađenja koje će još više razveseliti djecu.

Dovedite Vaše dijete i plišanca!
S veseljem ih očekujemo!

Podijeli na društvenim mrežama: