DSCN67121

Načelnik općine Antunovac Ivan Anušić jučer je u općinskoj vijećnici svečano potpisao ugovor o suradnji u realizaciji Projekta razvoja biciklističke rute Pečuh – Osijek – Antunovac – Ivanovac s predstavnikom mađarske delegacije koju je predvodio Szucs Marton, predstavnik Zajedničkog tehničkog tajništva Budimpešte.

Potpisivanje tog ugovora znači, naglasio je Anušić, da će uskoro početi gradnja biciklističke staze u Antunovcu i Ivanovcu, čime ispunjavamo obećanje dano mještanima. Općina je financirala projektnu pripremu i drugu dokumentaciju do apliciranja projekta za financiranje iz fonda Europske unije vrijednog 842.425 eura.

Donačelnica Nataša Tramišak, koja je vodila pripremu cijelog projekta, prezentirala je što će se, gdje i u kojima etapama graditi, a projekt razvoja biciklističke rute provodi se s mađarski partnerima u sklopu prekogranične suradnje. Mađari će urediti svoj dio vrijedan 254.940 eura u Pečuhu i do granice s Hrvatskom, a u dijelu realizacije projekta na hrvatskoj se strani planira, osim gradnje biciklističkih staza Ivanovac – Antunovac koje se planiraju pripojiti mreži osječkih staza, urediti i biciklistička ruta do povijesne utvrde Zidine kod Ivanovca te ruta Stepski sokol, čime se otvara dio turističkih potencijala općine Antunovac.

Glavni je nositelj projekta Općina Antunovac, a partneri su Zeleni Osijek, Razvojna agencija grada Pečuha, udruga Geoscience iz Pečuha, a pridruženi partner im je Biciklistička udruga Pečuha.DSCN67341